Skip to main content

KATOLIS.LV: “Pateicoties grūtībām, kļūstam stiprāki, gudrāki, dziļāki”

Operdziedātāja Marina Rebeka: Pateicoties grūtībām, kļūstam stiprāki, gudrāki, dziļāki

februāris 4, 2021

Projekta “Tiecības” astotajā video savās pārdomās par ticību un garīgumu piekrita dalīties pasaules slavu guvusī latviešu operdziedātāja Marina Rebeka. Viņa gan atzīst, ka par garīgumu runājam sabiedrībā maz, jo tā ir ļoti personiska un citu acīm un ausīm apslēpta joma. Viņa uzskata, ka garīgums esot kā baznīca, kuru cilvēks nes sevī, bet ne katram ļauj tajā ieskatīties.

Ticība operdziedātājas dzīvē esot balsts, harmonijas avots, neredzamā gaisma. Dzīve ar apziņu, ka kaut kur augšā ir kāds, kas mūs vada, aizsargā un visu redz, dāvājot mieru, atzīst dziedātāja. Viņa uzskata, ka ticība esot cilvēka iekšējā būtība un esence. M. Rebekai tas esot kaut kas, kur ir vieta tikai viņai un Dievam.

Sarunas turpinājumā M. Rebeka pauž pārliecību, ka pasaulē labā esot daudz vairāk nekā ļaunuma. Viņa dalās kādā dzirdētā atziņā, ka pasaulē 90% iedzīvotāju ir gaiši un labi. Viņi esot mierīgi, dzīvojot harmonijā, nekliedzot, sevi neizrādot. Turpretī tie 10%, kas esot mazākumā, parādoties visur un vienmēr esot ļoti aktīvi. Līdz ar to pārējiem rodoties priekšstats, ka pasaulē tumšā ir vairāk nekā gaišā. Dziedātāja norāda, ka savā laikā krievu rakstnieks Ļevs Tolstojs esot sacījis, ka labajiem cilvēkiem arī vajagot būt aktīvākiem un jāapzinās, ka viņu ir vairāk.

M. Rebeka tāpat atzīst, ka tumsa katra dzīvē esot nepieciešama, jo bez tās neesot gaismas. Tāpēc mums esot jāpateicas par visu negatīvo, drūmo, kas bijis mūsu dzīvē, jo, pateicoties tam, varam augt un mācīties. Bez šiem pārbaudījumiem cilvēki nevarētu kļūt stiprāki, gudrāki, dziļāki.

Noslēgumā operdziedātāja secina, ka viss, kas ir ģeniāls, liels un pāri mūsu saprašanai, galu galā esot vienkāršs, nevis kliedzošs un sevi izrādošs. Viņasprāt, tieši šajā vienkāršībā slēpjoties skaistums.

Katoļu baznīcas informācijas centra iniciēto projektu “Tiecības” veido 12 dokumentālo video sērijas. Video sēriju veido sešu sabiedrībā atpazīstamu personu un sešu Latvijas Romas katoļu Baznīcai piederošu personu liecības par ticības nozīmi viņu ikdienā un tās ietekmi uz viņu personību.

Click here to watch the interview

Click here to read about the interview