Skip to main content

LATVIJAS RADIO 3 / KLASIKA: “Intervija ar Marinu Rebeku”

LSM.lv

Tieši ar Violetas lomu Marina Rebeka iekarojusi arī leģendārā tenora Plasido Domingo sirdi.

Pie diriģenta pults esot tieši viņam, “Traviatas” iestudējums ar Marinu titullomā tiks izrādīts gan Valensijā (tur gaidāmas veselas sešas izrādes), bet pēcāk abu sadarbība ritēs Metropoles operā.

“Mūsu pirmā tikšanās bija ļoti īpatnēja,” smej Marina un atstāsta, ka pirmo reizi abi satikušies 2010. gadā, kad Koventgārdenā viņa bijusi lūgta aizvietot Andželu Georgiu. Domingo Marinu uzrunājis pēc mēģinājuma, lūdzot nodziedāt “Traviatas” otro cēlienu. Pie klavierēm sēdies viņš pats… “Izdziedājām Žermona un Violetas skatu, un es vēl nosmējos – nu, ja ne uz skatuves reiz satiksimies, tad vismaz saviem mazbērniem varēšu stāstīt, ka dziedāju kopā ar Domingo… Biju pārliecināta, ka viņš par šo tikšanos pilnībā aizmirsis. Izrādās – nē!

Pirms pāris gadiem pēc “Simona Bokanegras” izrādes Vīnē Domingo mani uzrunā: “Marina, kur tu tā skrien, vai tad mani nepazīsti?!” Brīnījos, ka viņš mani atpazina.”

Tā nu Marinai Rebekai ar Domingo sākusies jo cieša sadarbība. Starp citu, “Traviatas” iestudējums Valensijā Marinai būs jau piecpadsmitais. “Tas ir slavenais Kopolas iestudējums ar Valentino tērpiem. Protams, skaistas kleitas – tas ir nopietni, bet svarīgākais jau ir tas, ko mēs pavēstam savam klausītājam.”

Read the entire feature here.