Skip to main content

LTV: “Marina Rebeka”

«Man ir interesanti meklēt dažādību balsī, manā personīgajā varēšanā, spējā aktieriski atveidot lomu operā, jo varu interpretēt mūziku citādāk nekā kāds to darījis pirms manis..,» par savām daudzajām lomām uz pasaules operteātru skatuvēm stāsta mūsu izcilais soprāns  Marina Rebeka.

Pēdējo astoņu mēnešu laikā nodziedātas 9 lomas – 5 no tām idebijas! Koncertēts Vīnē, Minhenē, Manheimā, Lozannā, Cīrihē, Triestē, Zalcburgas prestižajā operfestivālā un vēl citos slavenos opernamos.

Marina  piepildījusi vienu no  lielo operdīvu sapņiem  – nodziedājusi Bellīni  «Normu»  Triestes operteātrī, kur pirmo reizi to izpildīja  slavenā itāļu operdīva Marija Kallasa. Marina prot pieņemt straujus izaicinājumus, tai skaitā Zalcburgas festivāla pēkšņo piedāvājumu dziedāt  Masnē «Taīdā» kopā ar  Plasido Domingo, jo pats Meistars viņu izvēlējās kā skatuves partneri.

Operas zvaigzni Marinu Rebeku dokumentēt tieši šajā laikā ir saistoši – radošā dzīve burtiski virpuļo bez apstājas, no viena pārlidojuma uz citu slavenu Eiropas opernamu, savu mīlestību dāvājot arī Latvijas klausītājiem. Tā var noķert viņas mērķtiecīgo raksturu, spēju ar cilvēkiem atrast acumirklīgu kontaktu un sirdssiltumu. Operas zvaigznes vienkāršība un atklātība burtiski atbruņo – pēc Vīnes valsts operā nodziedātās Džuljetas un stāvovāciju  bangojuma, autogrāfu kārotāju rindām, pēc slavas vārdiem par «Normu» Triestes operā, pēc preses slavinājumiem par Taīdas  dziedājumu Zalcburgā – Marina savā mājā  Latvijā kopā ar meitu Katrīnu mazgā traukus, tīra māju, kārto kārtējās ceļasomas un dodas uz jūru kopā ar mazo mīlulīti. Uz provokatīvo jautājumu – vai kalpone tev ir? – māksliniece atteiks – man nevajag, pati visu daru, tā var izvēdināt galvu.

Dziedātājas Marinas Rebekas portretējumā satiksiet arī viņas tuvos cilvēkus, kuri trīspadsmitgadīgo meiteni iedvesmoja dziedāt, sasniegt izsapņoto mērķi.